Dom zdrojowy Diament SPARezerwacjaKontakt

Dom Zdrojowy Diament Spa Hotel nad morzem:
78-132 Grzybowo k / Kołobrzegu
ul. Borkowska 6


tel.:     +48 94 35 53 604
fax:     +48 94 35 53 617
email: hotel@diamentspa.pl
recepcja@diamentspa.pl
Strona główna » Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg i okolice

GRZYBOWO koło Kołobrzegu to malowniczo usytuowana wieś letniskowa znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Grzybowo znajduje się na trasie Kołobrzeg – Mrzeżyno, tylko 5 kilometrów od samego centrum Kołobrzegu. Dodatkową atrakcją tej niewielkiej miejscowości jest jej lokalizacja, otóż znajduje się ona na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,30 - 1,00 m p.p.m.).

Wycieczki rowerowe

Nasze SPA, znajduje się również w okolicach tak zwanej Zatoki Grzybowskiej, która ma długość 7 km i głębokość wcięcia w ląd 800 m. Dzięki takiej nieregularności linii brzegowej Morze Bałtyckie jest tutaj cieplejsze niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, znajduje się w Strefie Chronionego Krajobrazu i z tego też powodu obowiązują tutaj zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Nasze SPA Grzybowo oprócz pięknych krajobrazów oraz niezwykłego klimatu, zachęca turystów również okolicznymi zabytkami, które można zwiedzać podczas spędzanych tutaj wczasów.

Wypoczynek nad morzem

Wieś Grzybowo po raz pierwszy pojawiła się na kartach historii w 1320 roku, jednak prowadzone tutaj prace archeologiczne dowiodły, że już w X w. na tym terenie istniała osada. Podczas prac badawczych odkryto tutaj zbiór monet arabskich – dirhemów, datowanych na również na X w. W początkowej fazie istnienia wieś miała charakter typowo rolniczy, dopiero w okresie powojennych przekształciła się w miejscowość letniskową. Obecnie, dzięki dynamicznemu rozwojowi, Grzybowo stało się willową dzielnicą Kołobrzegu. Dom Zdrojowy Diament SPA oraz Grzybowo serdecznie zapraszają!

Romantyczne wieczory dla dwojga


 Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (polityka prywatności i cookie)